BPSC00131380150M00
Description
FIXED IND 15UH 34MOHM SMD
DataSheet
BPSC00131380150M00 PDF
Material - Core:-
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):7.1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):34mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)