BWVS005050402R2M00
Description
FIXED IND 2.2UH 3.7A 21 MOHM SMD
DataSheet
BWVS005050402R2M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.7 A
Current - Saturation (Isat):5.7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):21mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.165" (4.20mm)