XGL4030-471MEC
Description
SHIELDED POWER INDUCTORS, 0.47UH
DataSheet
XGL4030-471MEC PDF
Type Description
Series:XGL4030
Material - Core:-
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):21.2 A
Current - Saturation (Isat):14.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3.9mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:100MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)