BSCH001005053N0SCP
Description
FIXED IND 3NH 400MA 150MOHM SMD
DataSheet
BSCH001005053N0SCP PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:3 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:6.3GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)