BWVS008080404R7M00
Description
FIXED IND 4.7UH 5.5A 18 MOHM SMD
DataSheet
BWVS008080404R7M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5.5 A
Current - Saturation (Isat):6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):18mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.165" (4.20mm)