BMRA000404202R2MA1
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 3A 58 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BMRA000404202R2MA1 PDF
Type Description
Series:BMRA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3 A
Current - Saturation (Isat):5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):58mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.161" L x 0.181" W (4.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)