SMHC2511-R68MHF
Description
0.68UH, 20%, 5MOHM, 25AMP MAX. S
DataSheet
SMHC2511-R68MHF PDF
Material - Core:Metal
Inductance:680 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):15.5 A
Current - Saturation (Isat):25A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):5.5mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SD52-6R8-R
SD52-6R8-R
FIXED IND 6.8UH 1.39A 77.7 MOHM
FIXED IND 18UH 2.4A 53 MOHM SMD
LQW15AN2N8B8ZD
LQW15AN2N8B8ZD
FIXED IND 2.8NH 1.5A 47 MOHM
QW2D4
QW2D4
1/4W 2.4 OHM 5%
SMHC2511-R68MHF
SMHC2511-R68MHF
RKT 8-661/2M
RKT 8-661/2M
CBL FMALE TO WIRE LEAD 8P 6.56'
UTP6ASD22VL
UTP6ASD22VL
COPPER PATCH CORD, CAT 6A (SD),