XFHCL11-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 10A 12 MOHM SMD
DataSheet
XFHCL11-3R3M PDF
Type Description
Series:XFHCL11
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):10 A
Current - Saturation (Isat):18.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):12mOhm Max
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)