SLM474712A-R47MHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
0.47UH, 20%, 0.69MOHM, 67AMP MAX
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SLM474712A-R47MHF PDF
Type Description
Series:SLM474712
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):43 A
Current - Saturation (Isat):67A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.69mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.469" W (12.00mm x 11.90mm)
Height - Seated (Max):0.465" (11.80mm)