SLM474712A-1R0MHF
Description
1UH, 20%, 0.69MOHM, 30AMP MAX. S
DataSheet
SLM474712A-1R0MHF PDF
Type Description
Series:SLM474712
Material - Core:Ferrite
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):43 A
Current - Saturation (Isat):30A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.69mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.469" W (12.00mm x 11.90mm)
Height - Seated (Max):0.465" (11.80mm)