SM2511-1R5MHF
Description
1.5UH, 20%, 14MOHM, 18AMP MAX. S
DataSheet
SM2511-1R5MHF PDF
Type Description
Series:SM2511
Material - Core:Metal
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):9 A
Current - Saturation (Isat):18A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):15mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.263" L x 0.255" W (6.68mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)