BWVF002520104R7M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 950MA 285 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BWVF002520104R7M00 PDF
Type Description
Series:BWVF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):950 mA
Current - Saturation (Isat):920mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):285mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)