0603DC-75NXGRW
Description
CERAMIC CHIP INDUCTORS 75NH
DataSheet
0603DC-75NXGRW PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:75 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):860 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):396mOhm Max
Q @ Freq:62 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:1.6GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:150 MHz
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MLK1005S6N8JT000
MLK1005S6N8JT000
FIXED IND 6.8NH 400MA 350 MOHM
SC306R8KT
SC306R8KT
FIXED IND 6.8UH 298MA 2 OHM TH
B82422H1154J000
B82422H1154J000
FIXED IND 150UH 120MA 7.5 OHM
0603DC-75NXGRW
0603DC-75NXGRW
CERAMIC CHIP INDUCTORS 75NH