BMRA000404201R0MA1
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1UH 4.5A 27 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BMRA000404201R0MA1 PDF
Type Description
Series:BMRA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.5 A
Current - Saturation (Isat):7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):27mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.161" L x 0.181" W (4.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)