BSPQ000603043N9B00
DataSheet
BSPQ000603043N9B00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:3.9 nH
Tolerance:±0.1nH
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):170mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:7GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)