AWVF00404015220M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 850MA 400 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
AWVF00404015220M00 PDF
Type Description
Series:AWVF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):850 mA
Current - Saturation (Isat):720mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):400mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)