BWCS00292821R15G00
Description
FIXED IND 150NH 580MA 700 MOHM
DataSheet
BWCS00292821R15G00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:150 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):580 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):700mOhm Max
Q @ Freq:45 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:850MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:1411
Size / Dimension:0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)