BMRF001010403R3MA1
Description
FIXED IND 3.3UH 11A 13.2 MOHM
DataSheet
BMRF001010403R3MA1 PDF
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):11 A
Current - Saturation (Isat):12A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):13.2mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.457" L x 0.398" W (11.60mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)