BMRA000606301R5MA1
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.5UH 9.5A 15 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BMRA000606301R5MA1 PDF
Type Description
Series:BMRA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):9.5 A
Current - Saturation (Isat):18A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):15mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)