BDHEDH201210R10NCA
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 100NH 6A 130 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BDHEDH201210R10NCA PDF
Type Description
Series:BDHE
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:100 nH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):6 A
Current - Saturation (Isat):10A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:5 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)