BWVS00606045100M00
Description
FIXED IND 10UH 2.7A 57 MOHM SMD
DataSheet
BWVS00606045100M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.7 A
Current - Saturation (Isat):4.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):57mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)