BWVS004040181R5M00
Description
FIXED IND 1.5UH 2.6A 40 MOHM SMD
DataSheet
BWVS004040181R5M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.6 A
Current - Saturation (Isat):3.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):40mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)