BSCQ000603034N7C00
Description
FIXED IND 4.7NH 350MA 420 MOHM
DataSheet
BSCQ000603034N7C00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:4.7 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):350 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):420mOhm Max
Q @ Freq:14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:6.4GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)