L301308-332K
Description
3.3MH, 10%, 410MOHM, 3.0A MAX. T
DataSheet
L301308-332K PDF
Type Description
Series:L301308
Material - Core:-
Inductance:3.3 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):3.2 A
Current - Saturation (Isat):3A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):410mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:2.106" L x 2.106" W (53.50mm x 53.50mm)
Height - Seated (Max):1.220" (31.00mm)