BWCS002928212R2G00
Description
FIXED IND 2.2UH 280MA 2.8OHM SMD
DataSheet
BWCS002928212R2G00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):280 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.8Ohm Max
Q @ Freq:28 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:160MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:1411
Size / Dimension:0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)