BDCD00252012R47MS1
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 470NH 4.4A 39 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BDCD00252012R47MS1 PDF
Type Description
Series:BDCD
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.4 A
Current - Saturation (Isat):7.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):39mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)