AH3740A-150K
Description
0.15UH, 10%, 0.145MOHM, 60AMP MA
DataSheet
AH3740A-150K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):78 A
Current - Saturation (Isat):60A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.145mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:500 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.378" L x 0.374" W (9.60mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)