XFHCL6-220M
Description
FIXED IND 22UH 2.5A 135 MOHM SMD
DataSheet
XFHCL6-220M PDF
Type Description
Series:XFHCL6
Material - Core:-
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.5 A
Current - Saturation (Isat):3.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):135mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:14MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)