BWLS003025221R8J00
Description
FIXED IND 1.8UH 1.05A 750 MOHM
DataSheet
BWLS003025221R8J00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.8 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):1.05 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):750mOhm Max
Q @ Freq:54 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:280MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.118" L x 0.098" W (2.99mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)