L301314A-101LHF
Description
100UH, 26MOHM, 3.2A MAX. DIP TOT
DataSheet
L301314A-101LHF PDF
Type Description
Series:L301314A
Material - Core:-
Inductance:100 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):8 A
Current - Saturation (Isat):3.2A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):26mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.142" L x 1.012" W (29.00mm x 25.70mm)
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)