BWCS001207074N7H00
Description
FIXED IND 4.7NH 640MA 130 MOHM
DataSheet
BWCS001207074N7H00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:4.7 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):640 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Q @ Freq:15 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:4.77GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.047" L x 0.028" W (1.19mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)