BWVS00606028330M00
Description
FIXED IND 33UH 1.4A 220 MOHM SMD
DataSheet
BWVS00606028330M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.4 A
Current - Saturation (Isat):1.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):220mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)