AF13A-120K
Description
FIXED IND 120NH 66A 0.17 MOHM
DataSheet
AF13A-120K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:120 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):66 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.17mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:500 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIXED IND 22NH 600MA 650 MOHM
FIXED IND 10UH 5.8A 20 MOHM SMD
FIXED IND 82UH 900MA 370 MOHM
AF13A-120K
AF13A-120K
FIXED IND 120NH 66A 0.17 MOHM