
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2700T |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.254" L x 0.213" W (6.45mm x 5.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.041" (1.05mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 27T222C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 2.6A 76 MOHM SMD
FIXED IND 2NH 700MA 100 MOHM SMD
FIXED IND 2UH 23A 2.9 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 1.4A 120 MOHM
SCREWDRIVER TORX T20
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP
COMPARATOR, 3 FUNC, 8000UV OFFSE