SM2511-2R2MHF
Description
2.2UH, 20%, 18MOHM, 14AMP MAX. S
DataSheet
SM2511-2R2MHF PDF
Type Description
Series:SM2511
Material - Core:Metal
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8 A
Current - Saturation (Isat):14A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):20mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.263" L x 0.255" W (6.68mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)