PQ108081-860MHF
Description
FIXED IND 86UH 12A 15 MOHM SMD
DataSheet
PQ108081-860MHF PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:86 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):12 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):15mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:300 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard, 3 Lead
Supplier Device Package:3-SMD
Size / Dimension:1.098" L x 1.098" W (27.94mm x 27.94mm)
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)