
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2600 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | - |
| Current Rating (Amps): | 570 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 800mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 2.87MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.496" L x 0.181" W (12.60mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.232" (5.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 26S331C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 2.35A 30MOHM SMD
FIXED IND 27UH 201MA 4 OHM SMD
FIXED IND 1UH 2.14A 66 MOHM SMD
FIXED IND 330UH 570MA 800 MOHM
IC VIDEO CABLE DRIVER 8SOIC
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LFQFP
ROUND PRESS LOCK THUMB SCREW KNO