
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1700 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 4.7 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 90 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 13.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 150 @ 150kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 950kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 0.283" Dia (7.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of 17475C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 5.2A 28.5MOHM SMD
FIXED IND 6.68NH 700MA 110 MOHM
FIXED IND 470NH 342MA 600 MOHM
FIXED IND 4.7MH 90MA 13.6 OHM TH
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFP
PENETRATION PROBE
COPPER PATCH CORD CAT 6A