
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3300 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 7.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 20mOhm Max |
| Q @ Freq: | 3.4 @ 1MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 68MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical, 4 Leads (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.142" L x 0.642" W (29.00mm x 16.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.220" (31.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 |
Current price of 33100C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 743MA 220 MOHM
FIXED IND 18NH 110MA 1.5 OHM SMD
FIXED IND 180NH 140MA 1.3 OHM
FIXED IND 10UH 7.6A 20 MOHM TH
TVS DIODE 26V 42.1V SMC
CABLE USB 2.0 TYPE A MALE 3'
ETHERNET SWITCH DIN-RAIL UNMANAG