CDRH12D58/ANP-120MC
Description
FIXED IND 12UH 3.7A 24 MOHM SMD
DataSheet
CDRH12D58/ANP-120MC PDF
Type Description
Series:CDRH12D58/A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:12 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.7 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):24mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard, 4 Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)