CDRH8D38NP-470NC
Description
FIXED IND 47UH 1.42A 189 MOHM
DataSheet
CDRH8D38NP-470NC PDF
Type Description
Series:CDRH8D38
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.42 A
Current - Saturation (Isat):1.52A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):189mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)