CDRH125/LDNP-390MC
Description
FIXED IND 39UH 2.4A 75 MOHM SMD
DataSheet
CDRH125/LDNP-390MC PDF
Type Description
Series:CDRH125/LD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:39 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.4 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):75mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)