125CDMCCDS-4R7MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 14A 10MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
125CDMCCDS-4R7MC PDF
Type Description
Series:125CDMCC/DS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):14 A
Current - Saturation (Isat):22A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):10mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)