XFHCL11-6R8M
Description
FIXED IND 6.8UH 8A 23.3MOHM SMD
DataSheet
XFHCL11-6R8M PDF
Type Description
Series:XFHCL11
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8 A
Current - Saturation (Isat):13.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):23.3mOhm Max
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)