CD30D22HF-221MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 220UH 190MA 5.94 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CD30D22HF-221MC PDF
Type Description
Series:CD30D22
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):190 mA
Current - Saturation (Isat):230mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5.94Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.118" W (3.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)