CDRH124NP-6R8MC
Description
FIXED IND 6.8UH 4.9A 23 MOHM SMD
DataSheet
CDRH124NP-6R8MC PDF
Type Description
Series:CDRH124
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.9 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):23mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)