CDRH8D43NP-680NC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 68UH 1A 240 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDRH8D43NP-680NC PDF
Type Description
Series:CDRH8D43
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):1.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):240mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)