CDRH5D14NP-1R0NC
Description
FIXED IND 1UH 3.6A 25.6 MOHM SMD
DataSheet
CDRH5D14NP-1R0NC PDF
Type Description
Series:CDRH5D14
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:1 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):3.6 A
Current - Saturation (Isat):3.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):25.6mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.228" W (6.10mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)