CDRH4D28NP-820NC
Description
FIXED IND 82UH 320MA 914.8 MOHM
DataSheet
CDRH4D28NP-820NC PDF
Type Description
Series:CDRH4D28
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:82 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):320 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):914.8mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LQW2UASR15G00L
LQW2UASR15G00L
FIXED IND 150NH 580MA 700 MOHM
1025-60K
1025-60K
FIXED IND 47UH 110MA 4.5 OHM TH
FIXED IND 39NH 1.9A 40 MOHM TH
CDRH4D28NP-820NC
CDRH4D28NP-820NC
8MMN
8MMN
NUT DRIVER HEX SOCKET 8MM 6.14"