CDRH2D11/HPNP-4R7NC
Description
FIXED IND 4.7UH 850MA 238 MOHM
DataSheet
CDRH2D11/HPNP-4R7NC PDF
Type Description
Series:CDRH2D11/HP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):850 mA
Current - Saturation (Isat):750mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):238mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)